Otázky a odpovede

Odpovede na najčastejšie otázky, ktoré sa týkajú našich kurzov, tréningových metodík a kariérnych možností v oblasti riečnej dopravy.

Či už hľadáte informácie o kurze pre začínajúcich lodníkov, pokročilé tréningové programy pre skúsených kapitánov, alebo chcete vedieť viac o životnom prostredí a bezpečnostných štandardoch na riečnych lodiach, naše odpovede Vám poskytnú jasný prehľad a podporu pri Vašom výcviku. 

Mohlo by vás zaujmať:

Ktorý kurz je určený pre mňa ?

Záleží na tom, či už ste skúsený lodník s praxou, alebo by ste chcel-a, naštartovať novú kariéru v oblasti riečnej lodnej dopravy.

Pokiaľ už máte lodnícky knižku a niekoľko ročnú prax na riečnych lodiach, tak sú pre Vás vhodné nasledovné kurzy: ADN, LNG, kurz rádiotelefonistu, kapitánsky A + B, radarový, úsekový, jazdy na certifikovanom simulátore a odborník na prepravu cestujúcich.

A pokiaľ ste úplným nováčikom v tejto oblasti, tak prvým krokom pre Vás je kurz číslo 1: ,,základný bezpečnostný výcvik,, aby ste mohli získať Vašu prvú služobnú EU lodnícku knižku a krokom číslo dva, prihlásenie na trojročný ,,výcvikový kurz,,.

Čo je základný bezpečnostný výcvik?

Od januára 2022 je v účinnosti nová Európska legislatívna úprava v oblasti kvalifikácie lodných posádok. Po novom je pre získanie prvej služobnej EU lodníckej knižky potrebné / nevyhnuté absolvovať trojdňový základný bezpečnostný výcvik. Na základe osvedčenie o absolvovaní základného bezpečnostného výcvikovú bude uchádzačovi následne vydaná prvé EU služobná lodnícka knižka na Dopravnom úrade, resp. v ČR na SPS.

Čo je výcvikový kurz ?

Od januára 2022 je v účinnosti nová Európska legislatívna úprava v oblasti kvalifikácie lodných posádok.

Po prihlásení na trojročný výcvikový kurz automaticky získava žiak do lodníckej knižky hodnosť ,,učeň,,. A následné v kombinácii prax + vzdelávanie získa žiak za polovičný čas vyššie a vyššie hodnosti. Tým pádom za 3 roky sa viete vypracovať z pomocného lodníka na kapitána.

Všetky skúšky prebiehajú u nás v TMLG Academy.

Certifikovaný lodný simulátor

Od januára 2022 je v účinnosti nová Európska legislatívna úprava v oblasti kvalifikácie lodných posádok.

V novej legislatívne sa hovorí, že praktická časť kapitánskej a radarovej skúšky sa môže vykonať na lodi na to určenej alebo na CERTIFIKOVANOM simulátore.

A práve tento certifikovaný lodný simulátor máme u nás.

Tým pádom Vás vieme pripraviť na teoretickú ako aj na praktickú časť kapitánskej a radarovej skúšky.

Praktická čas kapitánskej a radarovej skúšky

Od januára 2022 je v účinnosti nová Európska legislatívna úprava v oblasti kvalifikácie lodných posádok.

Táto legislatívna zmena sa týka aj kapitánskych a radarových skúšok, v ktorých pribudla praktická časť.

Tým že máme CERTIFIKOVANÝ lodný simulátor, vieme Vás pripraviť ako na teoretickú tak aj na praktickú časť kapitánskej aj radarovej skúšky.

Kde prebiehajú jednotlivé kurzy a školenia ?

V našich učebniach na Slovensku (Hlohovec) a v Českej Republike (Děčín).

Ako sa môžem prihlásiť ?

Prihlásiť na jednotlivé kurzy sa môžete aj priamo na webovej stránke prostredníctvom formulára. Po odoslaní formulára Vás budeme kontaktovať.

https://tmlgacademy.eu

Prípadne sa môžete prihlásiť aj telefonicky:

Registrácia SK 
Romana Šípeková
Asistentka
+421 948 303 305
romana.sipekova@tmlg.eu

Registrácia CZ 
Alena Dittrichová
Asistentka
+421 948 241 765
alena.dittrichova@tmlg.eu

Alebo osobne na niektorej z našich pobočiek.

Ako to bude s prácou po prihlásení na výcvikový kurz a aké sú platové podmienky ?

Trojročný výcvikový kurz je postavený na kombinácii praxe a vzdelávanie. Takže po prihlásení na výcvikový kurz je našou úlohou zabezpečiť Vám prácu na lodi, kde by ste si robili prax + zo mzdy by ste si zároveň platili aj samotný výcvikový kurz.

Máte otázky?

Napíšte nám, radi zodpovieme.