Otvárame bránu do TMLG Academy

Zdieľať na:

Ahojte všetci! 👋🚢

Dovoľte mi predstaviť vám náš pomerne nový projekt TmlgAcademy. ⚓️ Našu webovú stránku nájdete tu: https://tmlgacademy.eu

👨‍✈️👩‍✈️ Celý sektor riečneho lodníctva momentálne prechádza pomerne zásadnou zmenou v oblasti kvalifikácie členov lodných posádok. Týmto zmenám sme sa museli prispôsobiť a urobiť maximum preto, aby povolanie lodníka alebo kapitána na Slovensku a v Českej republike nevymizlo.

📘 V nasledujúcich príspevkoch sa pokúsim podrobne popísať jednotlivé najzásadnejšie zmeny a zároveň predstaviť kurzy a študijné programy, ktoré máme v našom portfóliu TmlgAcademy.

🔍 Keďže táto legislatívna úprava je pomerne rozsiahla a mení mnohé úkony a postupy, ktoré sme mali všetci roky zaužívané, vzniká zo strany lodníkov veľa otázok. Preto som sa rozhodol, že každý týždeň budem publikovať jeden článok, napríklad o získaní Európskej lodníckej knižky, kapitánskych skúškach, praktickej časti kapitánskej a radarovej skúšky, certifikovanom simulátore, výcvikovom kurze a podobne. 💡📚

📣 V tejto sérii príspevkov sa pokúsim zodpovedať aj všetky prípadné otázky prostredníctvom otvorenej diskusie v komentároch na danú tému.

🔗 Viac informácií nájdete na našich webových stránkach: https://tmlgacademy.eu

📜 Pripájam odkazy na spomínané vyhlášky. Ak máte čas a záujem, môžete si celú legislatívu podrobne preštudovať:

Vyhláška č. 381/2021 Z. z.

Vyhláška Ministerstva dopravy a výstavby Slovenskej republiky, ktorou sa ustanovujú podrobnosti o kvalifikačných predpokladoch člena posádky plavidla vykonávajúceho plavbu na vnútrozemskej vodnej ceste, ktorá je prepojená so splavnou sieťou vodných ciest iného členského štátu.

Platnosť od: 22.10.2021
Účinnosť od: 01.05.2022

https://www.epi.sk/zz/2021-381#f5383538

Vyhláška č. 135/2022 Z. z.

Vyhláška Ministerstva dopravy a výstavby Slovenskej republiky, ktorou sa mení a dopĺňa vyhláška Ministerstva dopravy a výstavby Slovenskej republiky č. 381/2021 Z. z., ktorou sa ustanovujú podrobnosti o kvalifikačných predpokladoch člena posádky plavidla vykonávajúceho plavbu na vnútrozemskej vodnej ceste, ktorá je prepojená so splavnou sieťou vodných ciest iného členského štátu.

Platnosť od: 21.04.2022
Účinnosť od: 01.05.2022

https://www.epi.sk/zz/2022-135


Teším sa na vaše otázky a diskusiu! 💬🤝

S pozdravom,
Tomáš / TmlgAcademy 🚤💼

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Mohlo by sa vám páčiť

Novinky

Otvárame bránu do TMLG Academy

Ahojte všetci! 👋🚢 Dovoľte mi predstaviť vám náš pomerne nový projekt TmlgAcademy. ⚓️ Našu webovú stránku nájdete tu: https://tmlgacademy.eu 👨‍✈️👩‍✈️ Celý sektor riečneho lodníctva momentálne

Celý článok »